Франц Вагнер отбеляза 28 точки, за да изведе Меджик до победа със 127-119 над Уизърдс
AP News | 2023-12-27 | 05:16:33

ВАШИНГТОН (AP) — Франц Вагнер имаше 28 точки, девет асистенции и осем борби, новобранецът Антъни Блек отбеляза рекорд в кариерата си 23 точки и Орландо Меджик победиха Вашингтон Уизардс със 127-119 във вторник вечерта.

Паоло Банчеро преодоля бавния старт, за да завърши с 24 точки и осем асистенции, а Джалън Съгс се завърна след отсъствие от два мача поради контузия на лявата китка, за да вкара 11.

Джордан Пуул имаше 30 точки, за да поведе Уизардс, които загубиха четири от последните си пет, а Тайъс Джоунс добави 22.

Изоставайки с цели осем, резервната скамейка на Вашингтон стигна до 12 точки през първата четвърт и серия 14-4 изравни нещата на 33 след една.

Меджик направиха серия от 7-0, за да поведат с 45-38 през втората четвърт и да принудят Вашингтон да извика таймаут с 6:44 до края на полувремето.

Уизърдс Кори Кисперт влезе от резервната скамейка и започна мача 6 от 6, включително 3 от 3 с тройки за 15 точки през първото полувреме, докато Вашингтон отвърна на загубата от девет, за да изостане с 63-60 на полувремето.

Меджик поведоха с цели девет няколко пъти в третата, преди Банчеро да направи ляв удар за последния удар от третата четвърт, за да даде преднина на Орландо с 98-88.

Вашингтон изоставаше с цели 17 през четвъртата четвърт, но серия от 11-0, затворена от тройката на Джоунс, направи резултата 117-111 при оставащи 3:10. Пул отбеляза чифт наказателни удара при оставащи 2:02, за да намали изоставането до четири и го направи отново при забивка с малко по-малко от минута игра, но това е най-близкото до Вашингтон.

The Magic имаше 70 точки в боя. Те спечелиха първите три мача от серия от четири мача от редовния сезон с Wizards.

Даниел Гафърд имаше 13 точки и 13 борби, докато Кайл Кузма имаше 17 за Wizards.

Маджик: домакин на Филаделфия в сряда вечер.

Уизардс: домакин на Торонто в сряда вечер.